Galerie


Batalion

Batalion

(Calidris pugnax)

Bażant

Bażant

(Phasianus colchicus)

Bączek

Bączek

(Ixobrychus minutus)

Bekas kszyk

Bekas kszyk

(Gallinago gallinago)

Bernikla białolica

Bernikla białolica

(Branta leucopsis)

Bernikla kanadyjska

Bernikla kanadyjska

(Branta canadensis)

Białorzytka

Białorzytka

(Oenanthe oenanthe)

Biegus malutki

Biegus malutki

(Calidris minuta)

Biegus rdzawy

Biegus rdzawy

(Calidris canutus)

Biegus zmienny

Biegus zmienny

(Calidris alpina)

Bielik

Bielik

(Haliaeetus albicilla)

Błotniak stawowy

Błotniak stawowy

(Circus aeruginosus)

Bocian biały

Bocian biały

(Ciconia ciconia)

Brodziec piskliwy

Brodziec piskliwy

(Actitis hypoleucos)

Brodziec śniady

Brodziec śniady

(Tringa erythropus)

Brzegówka

Brzegówka

(Riparia riparia)

Brzęczka

Brzęczka

(Locustella luscinioides)

Cierniówka

Cierniówka

(Curruca communis)

Czajka

Czajka

(Vanellus vanellus)

Czapla biała

Czapla biała

(Ardea alba)

Czapla siwa

Czapla siwa

(Ardea cinerea)

Czeczotka

Czeczotka

(Acanthis flammea)

Czernica

Czernica

(Aythya fuligula)

Cyranka

Cyranka

(Anas querquedula)

Czyż

Czyż

(Spinus spinus)

Drozd

Drozd

(Turdus philomelos)

Droździk

Droździk

(Turdus iliacus)

Dymówka

Dymówka

(Hirundo rustica)

Dzierlatka

Dzierlatka

(Galerida cristata)

Dzięcioł duży

Dzięcioł duży

((Dendrocopos major)

Dzięcioł zielony

Dzięcioł zielony

(Picus viridis)

Dzięciołek

Dzięciołek

(Dryobates minor)

Dziwonia

Dziwonia

(Erythrina erythrinus)

Dzwoniec

Dzwoniec

(Chloris chloris)

Gawron

Gawron

(Corvus frugilegus)

Gągoł

Gągoł

(Bucephala clangula)

Gąsiorek, dzierzba

Gąsiorek, dzierzba

(Lanius collurio)

Gęś białoczelna

Gęś białoczelna

(Anser albifrons)

Gęś gęgawa

Gęś gęgawa

(Anser anser)

Gęś zbożowa

Gęś zbożowa

(Anser fabalis)

Gil

Gil

(Pyrrhula pyrrhula)

Głowienka

Głowienka

(Aythya ferina)

Gołąb grzywacz

Gołąb grzywacz

(Columba palumbus)

Gołąb miejski

Gołąb miejski

(Columba livia f. urbana)

Gołąb miejski Forma czerwona

Gołąb miejski Forma czerwona

(Columba livia f. urbana red)

Grubodziób

Grubodziób

(Coccothraustes coccothraustes)

Jer

Jer

(Fringilla montifringilla)

Kaczka krzyżówka

Kaczka krzyżówka

(Anas platyrhynchos)

Kamusznik

Kamusznik

(Arenaria interpres)

Kapturka

Kapturka

(Sylvia atricapilla)

Karolinka

Karolinka

(Aix sponsa)

Kawka

Kawka

(Corvus monedula monedula)

Kawka z podgatunku

Kawka z podgatunku

(Corvus monedula soemmerringii)

Kawka z podgatunku

Kawka z podgatunku

(Corvus monedula spermologus)

Kawka progressive greying

Kawka progressive greying

(Corvus monedula)

Kazarka egipska

Kazarka egipska

(Alopochen aegyptiaca)

Kląskawka

Kląskawka

(Saxicola rubicola)

Kopciuszek

Kopciuszek

(Phoenicurus ochruros)

Kormoran

Kormoran

(Phalacrocorax carbo)

Kos

Kos

(Turdus merula)

Kowalik

Kowalik

(Sitta europaea)

Krakwa

Krakwa

(Mareca strepera)

Krętogłów

Krętogłów

(Jynx torquilla)

Krogulec

Krogulec

(Accipiter nisus)

Kruk

Kruk

(Corvus corax)

Krwawodziób, brodziec krwawodzioby

Krwawodziób, brodziec krwawodzioby

(Tringa totanus)

Krzyżodziób świerkowy

Krzyżodziób świerkowy

(Loxia curvirostra)

Kukułka

Kukułka

(Cuculus canorus)

Kulczyk

Kulczyk

(Serinus serinus)

Kulik wielki

Kulik wielki

(Numenius arquata)

Kurka wodna

Kurka wodna

(Gallinula chloropus)

Kuropatwa

Kuropatwa

(Perdix perdix)

Kwiczoł

Kwiczoł

(Turdus pilaris)

Lodówka

Lodówka

(Clangula hyemalis)

Łabędź czarny

Łabędź czarny

(Cygnus atratus)

Łabędź czarnoszyi

Łabędź czarnoszyi

(Cygnus melanocoryphus)

Łabędź krzykliwy

Łabędź krzykliwy

(Cygnus cygnus)

Łabędź niemy

Łabędź niemy

(Cygnus olor)

Łęczak

Łęczak

(Tringa glareola)

Łozówka

Łozówka

(Acrocephalus palustris)

Łyska

Łyska

(Fulica atra)

Makolągwa

Makolągwa

(Linaria cannabina)

Mandarynka

Mandarynka

(Aix galericulata)

Mazurek

Mazurek

(Passer montanus)

Mewa białogłowa

Mewa białogłowa

(Larus cachinnans)

Mewa siodłata

Mewa siodłata

(Larus marinus)

Mewa siwa

Mewa siwa

(Larus canus)

Mewa srebrzysta

Mewa srebrzysta

(Larus argentatus)

Mewa śmieszka

Mewa śmieszka

(Chroicocephalus ridibundus)

Muchołówka malutka

Muchołówka malutka

(Ficedula parva)

Muchołówka szara

Muchołówka szara

(Muscicapa striata)

Muchołówka żałobna

Muchołówka żałobna

(Ficedula hypoleuca)

Mysikrólik

Mysikrólik

(Regulus regulus)

Myszołów

Myszołów

(Buteo buteo)

Nur rdzawoszyi

Nur rdzawoszyi

(Gavia stellata)

Nurogęś, tracz

Nurogęś, tracz

(Mergus merganser)

Ogorzałka

Ogorzałka

(Aythya marila)

Ohar

Ohar

(Tadorna tadorna)

Ostrygojad

Ostrygojad

(Haematopus ostralegus)

Pełzacz leśny

Pełzacz leśny

(Certhia familiaris)

Pełzacz ogrodowy

Pełzacz ogrodowy

(Certhia brachydactyla)

Perkoz dwuczuby

Perkoz dwuczuby

(Podiceps cristatus)

Perkoz rdzawoszyi

Perkoz rdzawoszyi

(Podiceps grisegena)

Perkozek

Perkozek

(Tachybaptus ruficollis)

Piaskowiec

Piaskowiec

(Calidris alba)

Piecuszek

Piecuszek

(Phylloscopus trochilus)

Piegża

Piegża

(Curruca curruca)

Pierwiosnek

Pierwiosnek

(Phylloscopus collybita)

Pleszka

Pleszka

(Phoenicurus phoenicurus)

Pliszka cytrynowa

Pliszka cytrynowa

(Motacilla citreola)

Pliszka górska

Pliszka górska

(Motacilla cinerea)

Pliszka siwa

Pliszka siwa

(Motacilla alba)

Pliszka tundrowa

Pliszka tundrowa

(Motacilla flava thunbergi)

Pliszka żółta

Pliszka żółta

(Motacilla flava)

Pliszka żółtawa

Pliszka żółtawa

(Motacilla flava flavissima)

Pluszcz

Pluszcz

(Cinclus cinclus)

Płatkonóg szydłodzioby

Płatkonóg szydłodzioby

(Phalaropus lobatus)

Płochacz pokrzywnica

Płochacz pokrzywnica

(Prunella modularis)

Pokląskwa

Pokląskwa

(Saxicola rubetra)

Potrzeszcz

Potrzeszcz

(Emberiza calandra)

Potrzos

Potrzos

(Schoeniclus schoeniclus)

Pustułka

Pustułka

(Falco tinnunculus)

Raniuszek

Raniuszek

(Aegithalos caudatus)

Raniuszek czarnobrewy

Raniuszek czarnobrewy

(Aegithalos caudatus europaeus)

Remiz

Remiz

(Remiz pendulinus)

Rokitniczka

Rokitniczka

(Acrocephalus schoenobaenus)

Rożeniec

Rożeniec

(Anas acuta)

Rudzik

Rudzik

(Erithacus rubecula)

Rybitwa czarna

Rybitwa czarna

(Chlidonias niger)

Sieweczka obrożna

Sieweczka obrożna

(Charadrius hiaticula)

Sieweczka rzeczna

Sieweczka rzeczna

(Charadrius dubius)

Sikora bogatka

Sikora bogatka

(Parus major)

Sikora czarnogłowa

Sikora czarnogłowa

(Poecile montanus)

Sikora modra

Sikora modra

(Cyanistes caeruleus)

Sikora sosnówka

Sikora sosnówka

(Periparus ater)

Sikora uboga

Sikora uboga

(Poecile palustris)

Skowronek borowy, Lerka

Skowronek borowy, Lerka

(Lullula arborea)

Skowronek polny

Skowronek polny

(Alauda arvensis)

Sójka

Sójka

(Garrulus glandarius)

Sóweczka

Sóweczka

(Glaucidium passerinum)

Sroka

Sroka

(Pica pica)

Strzyżyk

Strzyżyk

(Troglodytes troglodytes)

Synogarlica turecka

Synogarlica turecka

(Streptopelia decaocto)

Szczygieł

Szczygieł

(Carduelis carduelis)

Szlachar

Szlachar

(Mergus serrator)

Szlamnik

Szlamnik

(Limosa lapponica)

Szpak

Szpak

(Sturnus vulgaris)

Śnieguła

Śnieguła

(Plectrophenax nivalis)

Świergotek drzewny

Świergotek drzewny

(Anthus trivialis)

Świergotek łąkowy

Świergotek łąkowy

(Anthus pratensis)

Świstun

Świstun

(Mareca penelope)

Świstunka leśna

Świstunka leśna

(Phylloscopus sibilatrix)

Trzciniak

Trzciniak

(Acrocephalus arundinaceus)

Trzcinniczek

Trzcinniczek

(Acrocephalus scirpaceus)

Trznadel

Trznadel

(Emberiza citrinella)

Wąsatka

Wąsatka

(Panurus biarmicus)

Wodnik

Wodnik

(Rallus aquaticus)

Wrona siwa

Wrona siwa

(Corvus corone)

Wróbel

Wróbel

(Passer domesticus)

Zaganiacz

Zaganiacz

(Hippolais icterina)

Zięba

Zięba

(Fringilla coelebs)

 Zimorodek

Zimorodek

(Alcedo atthis)

Zniczek

Zniczek

(Regulus ignicapilla)

Żuraw

Żuraw

(Grus grus)

Lis

Lis

(Vulpes vulpes)

Łasica

Łasica

(Mustela nivalis)

Sarna

Sarna

(Capreolus capreolus)

Wiewiórka

Wiewiórka

(Sciurus vulgaris)

Zając, szarak

Zając, szarak

(Lepus europaeus)

Natura

Natura

(Krajobrazy)

Natura

Natura

(Owady)

 Natura

Natura

(Grzyby)

 Natura

Natura

(Płazy, Gady)

Artur Buczkowski